Psaní - magnetka-butonek

Kód: 1307
29 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
4.6.2024

Tento butonek je určen pro předškoláčky i školáky, kterým se ještě pletou písmenka a potřebují psaní trénovat v klidu doma. 

Velikost butonku je 32mm

Detailní informace

1 testováno důkladně na vlastních dětech
důkladně otestováno na vlastních dětech
dárek ke každé objednávce
dárek ke každé objednávce
3 ruční výroba magnetek
každý butonek ručně vyroben v ČR

Detailní popis produktu

Rodiče by měli podporovat rozvoj jemné motoriky dítěte už odmalička - například stavěním z kostek, navlékáním korálků, skládáním puzzle, hraním s modelínou, hraním kuliček a dalšími dovednostními hrami. Tyto aktivity později prospějí dětem právě při psaní. Zkušenosti s kreslením a malováním také podněcují rozvoj jemných motorických dovedností. Začínáme malováním celou paží, například kreslením křídami na chodník. Poté trénujte různé obtahování a malování měkkými štětci. V další přípravné fázi jsou skvělé různé grafomotorické pomůcky - omalovánky, čáry, kruhy, smyčky a vlny pomáhají rozvíjet plynulost pohybů. 

Když děti začínají kreslit nebo psát, měli by rodiče sledovat způsob, jakým drží tužku. Ruka by měla být uvolněná, protože křečovité držení zabraňuje plynulým pohybům. Napětí a příliš silný stisk jsou pro ruku velmi únavné. Správný úchop, uvolněná ruka, rytmus a plynulost pohybů při psaní jsou stejně tak důležité jako výsledný tvar písmenek.

Kdy začít trénovat psaní?

  • u předškoláků
  • u dětí s odkladem školní docházky
  • u prvňáčků a školáků vůbec, kterým dělají písmenka stále problém

 

Magnetické butonky jsou magnetky o průměru 32 mm a asi 3-4 mm vysoké, vyráběny formou plackování. Díky jejich plastickému oblému tvaru se s nimi snadno manipuluje i nejmenším dětem. Každý butonek /magnetka je doplněn textem, aby si děti mohly trénovat i čtení. 
Jsou voděodolné, omyvatelné, děti je nemohou ohnout či jinak znehodnotit. Pokud je nepřejedete bagrem, tak s Vašimi dětmi zestárnou :). 

Doplňkové parametry

Kategorie: Magnetky a butonky
velikost: 32mm
Vhodné od: 3 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz