O NÁS

Jmenuji se Veronika a jsem máma dvou úžasných holčiček - Val a Viki, a právě díky nim jsem vymyslela značku DOKIDO. 


Jak vznik nápad na první magnetický kalendář?

Přiznávám, že mi nebylo úplně naděleno co do trpělivosti a sluníčkování, takže mi to rodičovství dávalo občas opravdu zabrat. Proto jsem pátrala po nějaké berličce, která by mi pomohla nastavit lepší řád a odbourala věčné vyjednávání s dětmi.
Potřebovala jsem způsob, jak hravou formou nechat holky přebírat zodpovědnost za to, co kdy a jak udělají. Protože dobrý pocit, že něco zvládly samy a bez připomínání byl pro ně nejsilnější motivací.

Internet byl plný návodů, jak si vyrobit plánovací kalendář s přehledem DIY alias "samo domo“, z papíru. No jo, tip skvělej! ...ale že bych byla zrovna Picasso, abych byla ochotná se na ty svoje kresbičky dívat každý den, tak to zase ne. Plus jsem si představila, kolik mi to zabere času, jak se s tím budu mordovat a pak přijde malá Viki a ten můj výtvor mi počmárá, případně roztrhá a sní. V té době jedla v podstatě všechno J.

A tak vznikla myšlenka, že si ho vyrobím sama - fortelní, magnetický, přehledný a originálně ilustrovaný kalendář, který vydrží dlouhé roky a bude bavit jak děti tak i mně.


Jak používají kalendář moje děti? 

Slibovala jsem si od takového kalendáře hodně. Ale když jsem ho po měsících návrhů konečně představila holkám, reakce mnohonásobně předčila moje očekávání. Valinka, která akorát nastoupila do první třídy, se nadšeně vrhla do plnění svých denních povinností už s ranním kuropěním a mě budila kompletně přichystaná do školy. Tak to jsem do té doby opravdu neznala. Najednou jsem ji nemusela tahat z postele a stokrát připomínat, že si má už konečně vyčistit zuby nebo učesat vlasy.

Díky týdennímu plánu mě už nevyčerpávají věčně se opakující dotazy na aktivity, které nás čekají který den. Prostě to mají všechno na očích a snadno si samy odpoví, kolik dní zbývá třeba do návštěvy babičky nebo kdy mají který kroužek.

Rozhodně vidím, jak jsou samostatnější, organizovanější a taky mnohem radši pomáhají v domácnosti, když vědí dopředu, co mají na daný den za úkoly. 

Moje děti už prostě VÍ, KDY CO. A kalendář je baví. A to baví mě. Všichni jsme teď spokojenější a celý vesmír je v rovnováze :)

Tak jestli si chcete taky ušetřit pár vrásek a uvítáte trochu víc zenu v domácnosti s malými dětmi, DOKIDO je tu i pro vás!

Vaše Veru a její dvě múzy 

_AD_7882 (2)

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz