Proč je magnetický plánovací kalendář lepší než DIY kalendář z papíru?

Hledáte způsob, jak dětem usnadnit orientaci v čase a jejich aktivitách? Zvažujete pořízení plánovacího kalendáře, ale nejste si jisti, zda zvolit kalendář s magnetkami, nebo si vyrobit vlastní z papíru? V tomto článku se podíváme na hlavní argumenty, které hovoří ve prospěch magnetických kalendářů a uvidíte, že tato investice se vám bohatě vrátí v podobě ušetřeného času, energie a zábavy pro celou rodinu.

planovaci-kalendar-rodina-magnetky


Zábava a motivace

Magnetické kalendáře s magnetkami promění plánování v zábavnou a poutavou aktivitu. Originální medvídkové ilustrace na magnetkách děti milují. Jsou nejen roztomilé, ale hlavně intuitivní, takže je dobře chápou i nejmenší děti. Snadno si díky nim vizualizují aktivity, které je čekají na daný den. Manipulace s magnetkami jim dává pocit kontroly a zodpovědnosti za svůj čas, čímž se posiluje jejich sebevědomí a organizační dovednosti.


odmena_1

 

Kvalita a trvanlivost

Magnetické kalendáře s magnetkami se vyznačují vysokou odolností a životností. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a technologie plackování pod velkým tlakem zaručuje, že magnetky odolají i hrubšímu zacházení dětí. Na rozdíl od papírových symbolů se magnetky neroztrhnou, neodlepí se a pokud je nepřejedete buldozérem, tak jsou téměř nezničitelné. To znamená, že váš magnetický kalendář vám bude sloužit spolehlivě po mnoho let.

magneticky kalendar na lednici_1

 
Praktická stránka

Magnetické kalendáře s magnetkami jsou snadno instalovatelné a udržovatelné. Nemusíte je pracně lepit, stříhat a laminovat. Prostě kalendář plácnete na jakoukoli kovou plochu (lednici, magnetickou tabuli) a ony tam krásně drží. Magnetky se dají snadno přesouvat, a tak vás žádná změna plánu nerozhodí. Díky svému oblému buclatému tvaru se s nimi dobře manipuluje i nejmenším dětem a nemusíte se bát, že je zohýbají jako ty z papíru.
Navíc si s magnetkami děti mohou hrát, mohou z nich stavět věže, cvakat je k sobě anebo vyprávět příběhy podle jednotlivých motivů. Díky magnetu se vám nikam nepoztrácí. To se zalaminovaným papírem si děti tolik legrace neužijí.

magnetky pro deti na lednici dokido


Estetická stránka

Všechny motivy na Dokido kalendářích jsou autorské ilustrace, které jsou inspirované českým lesem. Design je laděn do přírodních tónů a barev, které se hodí do každého pokojíčku. Ústřední postavou všech magnetek je medvídek, který děti provází každým dnem v jejich činnostech a aktivitách. Děti tuto symboliku krásně chápou a vy nemusíte řešit, že když si na obrázku čistí zoubky blonďatá holčička, tak váš Kubík to dělat nebude.


Ekonomická stránka

I když magnetické plánovací kalendáře s magnetkami jsou na počátku větší investice než papírová varianta, v dlouhodobém horizontu jsou rozhodně ekonomicky výhodnější. Díky své odolnosti a opakovanému použití vám totiž vydrží mnoho let a klidně je může podědit mladší sourozenec. A hlavně mít svůj vlastní originální a designový magnetický kalendář a mít přehled a kontrolu nad svým časem tak jako to mají velcí, to se rozhodně jen tak neomrzí.


Ekologická stránka

Plánovací kalendáře s magnetkami jsou šetrnější k životnímu prostředí než papírová varianta. Vyrábí se z odolných materiálů, které vydrží po mnoho let, a minimalizují tak produkci odpadu.

 

Závěr:

Magnetické kalendáře s magnetkami nabízí řadu výhod oproti papírové variantě se suchými zipy. Jsou odolnější, zábavnější, estetičtější, praktičtější a v konečném důsledku i cenově výhodnější. Pokud hledáte způsob, jak zorganizovat svůj čas a zapojit do plánování celou rodinu, magnetický kalendář s magnetkami je pro vás tou nejlepší volbou.

 

Tip:

Chcete si prvně vyzkoušet, jestli vás plánování s dětmi bude bavit a přinese vám do domácnosti s malými dětmi více klidu a pohody? Zkuste kombinovanou variantu. Vyberte si odolné magnetky s činnostmi, které chcete do plánování zařadit a jako podklad použijte magnetickou tabuli v rámu , na níž si podkladový kalendář se dny nakreslíte sami fixami na bílé tabule. Pokud chcete kalendář na ledničku, použijte papír s vámi namalovaným podkladem nebo bílou magnetickou tabulku. Magnetky i papír udrží na lednici a vy si za pár kaček otestujete, jak takové plánování s dětmi funguje a jak jim pomáhá zorientovat se ve svém denním režimu. Kalendář lze pořídit dodatečně a vy budete mít jistotu správné investice. 

Nebo vyzkoušejte naši garanci 60 dní na vyzkoušení.  

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz